Zanim zdecydujesz – warto to wiedzieć

W tym dziale znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poniżej nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami:

Grupa Bis-Pol WM Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Floriańska 17/15
PL 38-200 Jasło

Telefon: 0048 13 446 32 95
Email: agencja@bispol.com

Czy praca którą oferujecie jest legalna?

Tak. Praca, którą oferujemy jest legalna.

Jak przygotować poprawne CV?

CV stanowi formę pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą i pierwszą możliwość zaprezentowania swojej osoby. Dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie solidnego CV, przedstawić jak najdokładniej swoje doświadczenie, a przy tym nie ubarwiać oraz nie podawać nieprawdziwych informacji.

PODSTAWOWE ELEMENTY CV:

DANE OSOBOWE

Imię i nazwisko, data urodzenia, dokładny adres, telefon, e-mail.

ZDJĘCIE

Zdjęcie w CV  powinno być aktualne. Możemy zrobić je aparatem w telefonie. Zdjęcie nie jest tylko dodatkiem do życiorysu, ale stanowi jeden z najważniejszych elementów. Świadczy o naszym podejściu do oferty pracy. Bardzo wielu pracodawców odrzuca CV z nieodpowiednią fotografią lub jej brakiem.

WYKSZTAŁCENIE

Podajemy nazwy szkół i uczelni.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Należy podać nazwy firm, kraj, okresy zatrudnienia oraz krótki opis czynności, które wykonywaliśmy.

KURSY I SZKOLENIA

Podajemy nazwy przebytych szkoleń.

INFORMACJE DODATKOWE

Tutaj warto wymienić języki obce, którymi się posługujesz, posiadane kategorie prawa jazdy, ewentualnie inne certyfikaty i uprawnienia, np. na wózek widłowy.

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH

Na końcu każdego CV należy umieścić klauzulę następującej treści:

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

OFERTA, NA KTÓRĄ APLIKUJESZ

Bardzo ważne jest wpisanie do tematu e-maila nazwy oferty, na którą aplikujesz. Brak tej informacji bardzo utrudnia pracę osobom odbierającym Twoje CV i może przyczynić się do odrzucenia go już na początku.

Jak aplikować?

Przy opisie oferty zawsze zamieszczamy informację jak należy się zgłosić. Najczęściej należy aplikować przez naszą stronę internetową w zakładce ZAPISY lub klikając APLIKUJ pod ofertą pracy.

Osoby z naszych okolic zapraszamy do biura na rozmowę kwalifikacyjną. Osobom z dalszych regionów Polski wysyłamy dokumenty pocztą tradycyjną lub mailową.

Uwaga:
Bardzo ważne jest wpisanie do tematu e-maila nazwy oferty, na którą aplikujesz. Brak tej informacji bardzo utrudnia pracę osobom odbierającym Twoje CV i może przyczynić się do odrzucenia go już na początku.

Na końcu każdego CV należy umieścić klauzulę następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).”

Ile mogę zarobić?

Stawki uzależnione są od wielu czynników – kraju i regionu zatrudnienia, rodzaju pracy i pracodawcy. Kandydat może obliczyć średnią wysokość zarobku w oparciu o informacje zawarte w ofercie pracy – mnożąc wysokość oferowanej stawki godzinowej przez średnią tygodniową liczbę godzin pracy. W systemie akordowym wynagrodzenie zależy od tempa pracy każdej osoby, urodzaju i warunków pogodowych.

Zarówno w przypadku prac w systemie godzinowym jaki i akordowym ustalana jest norma zadaniowa (wymagane jest odpowiednie tempo i jakość pracy). Wynagrodzenie nie może być jednak mniejsze niż minimalna stawka godzinowa obowiązująca w danym kraju lub regionie. W związku z tym pracodawcy zagranicznemu nie opłaca się zatrudniać osób nie wyrabiających norm zadaniowych.

W niektórych krajach można starać się ponadto o zwrot zapłaconego podatku (więcej o zwrotach tutaj).

Czy zapewnione jest zakwaterowanie?

Zakwaterowanie jest zawsze zapewnione przez pracodawcę zagranicznego lub przez naszą firmę. Standard zakwaterowania jest zróżnicowany w zależności od kraju zatrudnienia i możliwości lokalowych pracodawcy. Szczegółowe informacje o kwaterach i kosztach przekazujemy przy każdej ofercie.

Czy przed wyjazdem podpisuję umowę?

Tak. W zależności od rodzaju zatrudnienia osoba zakwalifikowana podpisuje umowę o kierowaniu do pracy za granicą, umowę o pracę lub umowę zlecenie. W przypadku umowy o kierowaniu, właściwa umowa o pracę podpisywana jest z pracodawcą zagranicznym po przyjeździe na miejsce pracy. Należy pamiętać, że w niektórych krajach pracodawca ma czas na podpisanie umowy z pracownikiem nawet do 2 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy. Umowa ustna jest tak samo ważna i obowiązująca prawnie jak umowa pisemna.

Czego muszę dopilnować przed wyjazdem?

Wyjeżdżając za granicę sprawdź czy roaming w Twoim telefonie jest aktywny. Jeśli za granicą planujesz korzystać z lokalnej sieci komórkowej upewnij się, że Twój telefon obsługuje karty SIM innych sieci. Jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna, pamiętaj, aby wyrejestrować się z Urzędu Pracy. I co najważniejsze zabierz ważny i nieuszkodzony dokument tożsamości.

Czy będę ubezpieczony?

Pracownik jest objęty ubezpieczeniem zgodnie z przepisami danego kraju, najczęściej w podstawowym zakresie. Zawsze zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia np. karta Euro26, ISIC, APRIL, PZU, AXA. Ubezpieczenie można wykupić w naszym biurze.

Jak wygląda dojazd do pracodawcy?

Nasza firma organizuje dojazd do pracodawcy w ramach oferowanego Pakietu Full Care. W ten sposób pracodawca zagraniczny ma gwarancję, że pracownicy pojawią się u niego w ustalonym terminie. Wyjazdy odbywają się naszymi busami i autokarami lub korzystamy z usług zaprzyjaźnionych przewoźników. Powrót pracownik najczęściej organizuje sobie sam.

W niektórych przypadkach pracownicy potrzebują środka transportu na miejscu pracy i wtedy niezbędny jest wyjazd własnym samochodem.

Co to jest Pakiet Full Care?

Jest to usługa, która obejmuje kompleksową organizację wyjazdu do pracy za granicą. W jej skład wchodzą:

 • koszt przejazdu w jedną lub w obie strony
 • polisa ubezpieczeniowa
 • opieka naszego biura podczas całego kontraktu
 • Informator
 • pomoc językowa w wypadkach losowych podczas pobytu za granicą
 • darmowa karta SIM Lyca lub Lebara (w wybranych ofertach)
 • kontakt z pracodawcą po zakończeniu kontraktu np. w celu uzyskania dodatkowych dokumentów

Wykupienie pakietu jest opcjonalne.

Jakie ponoszę koszty związane z wyjazdem?

Wyjazd za granicę wiąże się z pewnymi kosztami jak np.:

 • przejazd z miejsca zamieszkania do miejsca pracy
 • ubezpieczenie
 • zakup niezbędnych rzeczy, żywność
 • zabranie gotówki, która wystarczy do pierwszej wypłaty/zaliczki
 • zakup odzieży i obuwia roboczego (w niektórych przypadkach zapewnia je pracodawca)
 • koszt karty telefonicznej
 • założenie konta walutowego

Czy będąc zatrudnionym za waszym pośrednictwem od mojego wynagrodzenia odprowadzana jest prowizja dla Agencji?

Nie. Nasza firma nie pobiera żadnych opłat za pośrednictwo pracy. Otrzymujemy wynagrodzenie bezpośrednio od pracodawcy zagranicznego w oparciu o zawartą z nim umowę.

W jaki sposób mogę złożyć skargę lub zażalenie?

Skargi i zażalenia przyjmujemy wyłącznie w formie pisemnej, podpisane przez osobę składającą skargę, z dokładnym adresem zwrotnym i rozpatrujemy w terminie do 30 dni.

Czy otrzymam świadectwo pracy?

W większości krajów zgodnie z prawem nie istnieje dokument będący odpowiednikiem polskiego świadectwa pracy. Najczęściej dokumentem potwierdzającym zatrudnienie za granicą jest odpowiednik polskiego PIT-11. W zależności od kraju zatrudnienia nosi on nazwę: P45, P60, Jaaropgaaf, Bulletin de Paie, Lohnsteuerbescheinigung i inne.

Czy do stażu pracy zalicza się okresy pracy za granicą?

Każdy okres zatrudnienia poza granicami kraju może być zaliczony do stażu pracy w Polsce, jednak musi być on udokumentowany.

Czy muszę zgłosić w Polsce dochody osiągnięte za granicą?

Poniżej znajduje się informacja dotycząca obowiązku składania zeznań podatkowych w Polsce:

 • Składamy zeznanie podatkowe w Polsce tylko jeśli pracowaliśmy zarówno w Polsce jak i za granicą: m.in. Niemcy, Austria, Francja, Irlandia, Dania, Finlandia.
 • Składamy zeznanie podatkowe w Polsce bezwzględnie w każdym wypadku: m.in. Belgia, Holandia.

Znalazłem negatywne opinie w Internecie – co dalej?

Zgodnie z filozofią naszej firmy nie odnosimy się do anonimowych opinii zamieszczanych na forach internetowych. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się sam!

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcejRozumiem